понеділок, 24 травня 2010 р.

Природа Карпат

Як хочеться знову опинитись серед краси Карпатської природи. Серед полонин усіяних різними квітами і травами. Сидіти в високій траві і дивитись як метелики перелітають з квітки на квітку. Вдихати чисте повітря наповнене різними ароматами. Ласувати смачними ягодами, пити парне молоко і куштувати на свіжому повітрі смачний сир, бринзу, вурду. Дивитись на гори вкриті лісом. Слухати спів пташок та коників. Насолоджуватись свіжістю і веселим співом потічків та Чорного Черемошу. Плавати у живильній, чистій трохи прохолодній воді гірської ріки. Переходити по підвісним мостам, що хитаються. Насолоджуватися тишею і відсутністю людей. Люблю дивитися як тіні хмар пливуть по горах Аконіт строкатий
Чорниця, черниця, борівка, у Карпатах — афина і яфина. Надзвичайно смачна і корисна ягода, одна з моїх улюблених:) В горах їх безліч, цілі галявини:)
Ліси вкриті пухнастими і надзвичайно гарними мохами
Лабазник вязолистный (Таволга вязолистная) Filipendula ulmaria
Дзвоники розлогі ялицеві
Белозор болотный (Болотный сердцелист)Parnassia palustris

Відкасник безстебловий
Репейница (Vanessa cardui)
Перламутровка (Clossiana)

Люблю ходити невідомими шляхами, серед полонин та гір
Скабиоза голубиная (Scabiosa columbaria)
Волошка


Гарний небесно-голубий метелик називається Голубянка Икар (Polyommatus icarus)

Ящірка, маскується:)

Дзвоники розлогі ялицеві
Папороть

2 коментарі:

Артур Контрольоров сказав...

прикольная энциклопедия юного ботаника :)

не хватает для полноты картины грибочков веселеньких :)

зы. тема сильно длинная вышла
ее бы, как по мне, на две части разделить

Мандрівниця сказав...

Хи-хи:)
Дабрыныч, спасибо за дельный совет, согласна, что если разделить, то было бы лучше, но рука не поднимается, для меня это все одна тема, это воспоминания:) Может чуть позже и разделю на две темы:)