На Франківському вокзалі я вже в третій раз, попередні рази він служим мені лише як перевалочний пункт, але цього разу вокзал став початком мого знайомства з містом. Отже, запрошую вас на прогулянку
Пропоную прогулянку по Франківську почати з його околиць. Відійдемо недалеко від вокзалу, щоб помилуватись на храм Царя Христа
Тепер можна крокувати до центру, щоб побачити чим ще нас буде дивувати місто. Спочатку підемо по вулиці Незалежності.
Дорогою проходимо повз площу Франка, з пам*ятником Іванові Франку і Івано-Франківським театром імені Івана Франка
Дорогою трапляються здебільшого одноманітні сірі будинки, але привертають погляд і такі цікаві хатки
Тепер ми вийшли на пішохідну частину вулиці 
Дійшовши до центру можна вповільнити темп і почати роздивлятись цікавинки архітектури
А зараз ми підемо до серця міста - площі Ринок, дивитись на ратушу. По дорозі пройдемо на Вічевий майдан і зупинимось трошки перепочити біля фонтану, на який можна не тільки подивитись,

Озирнемось навкруги і побачимо затишні кафе, сховані в густих шапках дерев. А он, бачите шпилі - це видніється греко-католицький собор Святого Воскресіння, до якого ми ще дійдемо

А тепер гайда до ратуші на площу Ринок, тут вже не далеко.
Вид на ратушу з вулиці Галицька
Ця ратуша вже п*ята у місті, зараз в ній діє краєзнавчий музей. Зупинимось тут щоб послухати мелодію ратушних дзвонів, до речі, мелодія кожну годину різна, тому, коли будемо гуляти по центру ще її почуємо
Мабуть час трохи перепочити, давайте підемо до пам*ятника Адаму Міцкевичу. Площа Міцкевича - це затишне і тихе місце,
а пам*ятник слугує гарним оглядовим майданчиком для франківських голубів
Трошки відпочили? А тепер швиденько до одного з найулюбленіших мною місць - на Майдан Шептицького. На Майдані один навпроти одного стоять греко-католицький собор Святого Воскресіння Христового, з красивим фонтаном-ротондою Божої Матері (ми ще його побачимо поближче)
і Костел Пресвятої Діви Марії, де зараз розміщується Івано-Франківський обласний художній музей
Ще на Майдані влаштовується Свято ковалів, яке збагачує місто химерними кованими цікавинками
А тепер, вийдемо на вулицю Шевченко і дійдемо по ній до однойменного парку, в якому можна побачити ось такі красиві хатки
з прикрашеними скульптурами огорожами
і просто погуляти по парковим доріжкам, подихати чистим повітрям, погодувати лебедів, качок, голубів, відпочити на гарних кованих лавочках
і на цьому закінчити нашу прогулянку.



























4 коментарі:
Дякую за прогулянку:-) Отличные фото. Живые, настоящие.
А вам спасибо за такую замечательную компанию!:)
был у франківську только проездом
ехали с другом на машине из чернівців у львів
но медленным проездом
специально не торопясь поехали через центр и глазели по сторонам
твой рассказ про франківськ только упрочил мое "то" впечатление
не интересный город
хотя, фонтан и майдан шептицького очень понравились
да, фонтан мне тоже очень понравился, жаль не удалось посмотреть на него ночью, когда начинает работать подсветка
Дописати коментар